Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı

Ana Sayfa » Gündem » Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı
Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı

Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini CES 2020 fuarında tanıtarak herkesi hayran bıraktı.

Gelecekte dünyanın nasıl görüneceğini hayal etmek zor, ama bu Toyota‘nın denemesini engellemeyecek. CES 2020‘de şirket, geleceğin prototip şehri olarak adlandırdıkları şeyi inşa etme planlarını açıkladı. Geleceğin şehrini Japonya’da Fuji Dağı eteklerinde kurmayı planlıyor.

Toyota geleceğin şehri “Woven City” akıllı şehir ve doğa ile entegreli olacak

Woven City” olarak adlandırılan burası, hidrojen yakıt hücreleriyle çalışan bir şehir olacak. Ayrıca, gerçek bir yaşam ortamına entegre olan özerklik, robotik, kişisel hareketlilik, akıllı evler ve yapay zeka gibi çok sayıda fütüristik ve bağlantılı teknoloji barındırması bekleniyor. Şehrin ayrıca birçok ulaşım modu için yolları olacak.

Bu, daha hızlı araçlar için bir yol şeridi, daha düşük hız ve kişisel hareketlilik araçları için (yayalar için) ayrı bir yol şeridi içeriyor. Kent ayrıca karbon ayak izini en aza indirmek için ahşaba, geleneksel Japon ahşap doğramalarına da dayanacak sürdürülebilirliğe odaklanacak. Çatıları, hidrojen yakıt hücreleri tarafından halihazırda üretilenlere ek olarak enerji sağlamak için güneş panelleri ile kaplanacaktır.


Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tim Cook: Apple Sadece Zenginler İçin Ürünler Üretmiyor IPhone 7 için 23 Gün Kuyrukta Bekledi Pentagon’daki Binlerce Gizli Çalışan Deşifre Oldu Fortnite’ın yeni güncelleme detayları ortaya çıktı Apple iOS 11 Nasıl Yüklenir? (Görselli Anlatım) Samsung büyük TV günleri başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır