Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı

Ana Sayfa » Gündem » Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı
Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı

Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini CES 2020 fuarında tanıtarak herkesi hayran bıraktı.

Gelecekte dünyanın nasıl görüneceğini hayal etmek zor, ama bu Toyota‘nın denemesini engellemeyecek. CES 2020‘de şirket, geleceğin prototip şehri olarak adlandırdıkları şeyi inşa etme planlarını açıkladı. Geleceğin şehrini Japonya’da Fuji Dağı eteklerinde kurmayı planlıyor.

Toyota geleceğin şehri “Woven City” akıllı şehir ve doğa ile entegreli olacak

Woven City” olarak adlandırılan burası, hidrojen yakıt hücreleriyle çalışan bir şehir olacak. Ayrıca, gerçek bir yaşam ortamına entegre olan özerklik, robotik, kişisel hareketlilik, akıllı evler ve yapay zeka gibi çok sayıda fütüristik ve bağlantılı teknoloji barındırması bekleniyor. Şehrin ayrıca birçok ulaşım modu için yolları olacak.

Bu, daha hızlı araçlar için bir yol şeridi, daha düşük hız ve kişisel hareketlilik araçları için (yayalar için) ayrı bir yol şeridi içeriyor. Kent ayrıca karbon ayak izini en aza indirmek için ahşaba, geleneksel Japon ahşap doğramalarına da dayanacak sürdürülebilirliğe odaklanacak. Çatıları, hidrojen yakıt hücreleri tarafından halihazırda üretilenlere ek olarak enerji sağlamak için güneş panelleri ile kaplanacaktır.


Toyota geleceğin şehri “Woven City” projesini tanıttı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

BTKariyer Günleri katılımcılarını bekliyor Haftanın Film Önerisi #2 Walt Disney Kendi Yayın Hizmeti İçin Netflix’i Terkediyor Samsung Galaxy Note 9, 5G desteğiyle gelebilir Facebook Görüntülü Sohbet Cihazı Üzerinde Çalışıyor Airbnb markalı apartmanlar gelecek yıl açılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır