Twitter, Zorbalık ve Nefret Söylemine Karşı Yeni Adımlar Atıyor

Ana Sayfa » Gündem » Twitter, Zorbalık ve Nefret Söylemine Karşı Yeni Adımlar Atıyor
Twitter, Zorbalık ve Nefret Söylemine Karşı Yeni Adımlar Atıyor

Twitter, yeni bir özellik ekleyerek zorbalık ve nefret söylemine karşı yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Twitter artık bildirim panelinde, kullanıcılarının kendilerini takip etmeyen veya yeni bir hesaba sahip olan herhangi birisini otomatik olarak sessize alma veya engellemesine olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi.

Her geçen gün sosyal medya üzerinden kullanıcıların bazı şahıslar tarafından tehdit, taciz gibi nedenlerle rahatsız olduğunu görüyoruz veya yaşıyoruz. Her geçen gün siber zorbalık vakalarına yeni sayılar katarak, sosyal medya platformları buna karşı koymak için yeni adımlar deniyor. Twitter artık bildirim panelinde, kullanıcılarının kendilerini takip etmeyen veya yeni bir hesaba sahip olan herhangi birisini otomatik olarak sessize almasına veya engellemesine olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi. Özelliği kolay bir şekilde aktif edebilirsiniz.

Twitter sessize alma özelliğ

Twitter hesabımda bu özelliği nasıl aktif edebilirim?

Bu özelliği aktif etmek için mobil veya bilgisayardan sırasıyla bu adımları uyguluyoruz.

Twitter siber zorbalığa karşı yeni özellik

Kısacası yapmanız gereken ayarlar kısmındaki Bildirimler’e gelerek eklenen yeni özelliği burada keşfedebilirsiniz. Veya dilerseniz kendinizle manuel olarak hesapları sessize alabilirsiniz. Ayrıca burada yer alan “sessize alınan kelimeler” ile görmek istemediğiniz kelimelere sansür uygulayarak bu kelimeleri görmezsiniz.

Mart ayı başında, Twitter, müşterinin güvenliği için, profil fotoğrafına sahip olmayanlar, e-posta adresleri veya telefon numaraları olmayan kişiler gibi istismar eden kişilerden gelen bildirimlerin gizlenmesini içeren bazı filtreler yayınladı. Yeni eklenen özellik ile bu tür kişilerin birçoğunun önüne geçilebilmesine yarar sağlayacak. Birçok yönden iyi bir özellik denebilir. Özellikleri mantık çerçevesinde incelediğimizde kelime sansürünün olması hassas kullanıcılar için hayat kurtaran bir özellik. Diğer önemli özellik ise sessize alma özelliği ile birçok sahte profillerin önüne geçilecek.

Bildirimler kısmında yer alan özellikte: Takip etmediğin kişiler, Varsayılan profil fotoğrafını kullanan, E-posta adresi doğrulanmamış kişiler, Telefon numarası doğrulanmamış kişiler, Seni takip etmeyen kişiler, Hesabı yeni olan kişiler olarak kısıtlamalar bulunuyor. Bazıları cidden biraz aşırıya kaçmış olsa da E-posta adresini ve telefon numarasını onaylamayan birçok profil belli amaçlarla sahte hesap açan şahıslar için kullanılabilir. Özellikle son zamanlarda Türkiye içerisinde sahte profil açarak hesabını ele geçirmek isteyen profillere şifreni yenile linki yollayarak kişinin hesabını ele geçirme yollarını denemekte. Bu özellik ile açacağımız iki seçenek ile bu tür emellerin önüne duvar koyabiliriz.


Twitter, Zorbalık ve Nefret Söylemine Karşı Yeni Adımlar Atıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Note 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ? Youtube Türkiye’de En Çok Kazanan 11 Youtube Kanalı PlayStation Plus Bir Hafta Boyunca Ücretsiz Olacak Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak Çin fosil yakıtın sonunu getirecek adımlar atıyor Apple iOS QR kod okuyucusunda güvenlik açığı keşfedildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır