WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi

Ana Sayfa » Gündem » WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi
WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi

WhatsApp, emojilere daha rahat erişilmesi adına beta kullanıcılarına emoji arama özelliği getirdi.

LINE veya  iOS mesajları gibi mesajlaşma uygulamaları ile, karşılık gelen bir emoji içerebilecek bir kelime veya kelime öbeği yazarsanız ilgili emojileri sunar. Fakat WhatsApp ile emojileri  manuel olarak arayıp eklemek zorunda kalırsınız.

Emojis‘i yeterince kullanmış olan herkes, muhtemelen büyük bir özellik değil. Çünkü daha önceden mevcut olanları biliyor. Ancak bu özelliğe tamamen uzak kalan kullanıcılar için aranabilir emojileri uygulamaya getirmesi sevindirebilir. Fakat böyle bir özelliğin uygulamaya eklenmesi bu kadar uzun süre olması kötü bir durum. Bununla birlikte, bunun şimdilik uygulamanın beta versiyonu ile sınırlı bir özellik olduğu bilmeliyiz.

WhatsApp getirmiş olduğu özellik nasıl kullanılıyor?

whatsapp-emoji-arama

Eğer beta kullanıcısı değilseniz, beta programına katılmadıysanız, henüz bu özelliği test edemeyeceğiniz anlamına gelir. Şuan görsele bakarsak hemen hemen nasıl bir özellik olduğunu çıkartabiliriz. Örneğin  “El”,”telefon”,”gülmek”,”sevmek”vb. terimlerle bulabiliriz. WhatsApp‘ın ana sürümünde bu özelliğin ne zaman yayınlanacağı tam olarak belli değil. Şuan Türkiye içinde tam olarak özellik gözükmemekte, fakat kısa süre içinde beta sürümünü de mevcut her dil için getirilir. Yada özellik hazır edilince bütün kullanıcılara dağıtılır.

Önerilen haber:

Amazon Dil Çeviri Hizmeti Başlatıyor


WhatsApp Emoji Arama Özelliği Getirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Tarık29 Haziran 2017

Bu zaten ios da var

Levent Keleş29 Haziran 2017

Bu konuyla ilgili bilgi haberde yer almakta zaten 🙂 yorumunuz için teşekkür ederiz.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeşilay 4. Uluslararası Teknoloji Bağımlılığı Kongresi başlıyor Minecraft, Artık Windows Phone’ları Desteklemeyecek Instagram silinen mesajları geri alma 2018 – Veri kurtarma İnstagram’a “Taslak Olarak Kaydetme” Özelliği Geldi! Facebook hikayeleri reklam görüntülemeye başlayacak Far Cry 5, Steam üzerinde bazı ülkelerden kaldırıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır