WhatsApp Müşteri Hizmetleri Uygulamasını Başlatacak

Ana Sayfa » Gündem » WhatsApp Müşteri Hizmetleri Uygulamasını Başlatacak
WhatsApp Müşteri Hizmetleri Uygulamasını Başlatacak

WhatsApp bugün küçük işletmelerin müşterileri ile sohbet etmesini sağlayan bir uygulama başlatmayı planladığını açıkladı.

Yeni uygulama sonucunda müşterilerle olan sohbetleri yönetmek ve uçuş saatlerini paylaşmak, teslimat bildirimleri ve diğer güncellemeleri yapmak için bankalar ve havayolu araçları gibi büyük şirketler için sorun çözülmüş olacak. Haberler, uygulamanın sitesinde doğrulanmış işletme hesaplarıyla ilgili bilgi paylaşılmasının ardından bir hafta sonra geldi.

Doğrulanan hesapların yanında yeşil bir rozet bulunurken işletmelerden gelen mesajlar sarı renkte olacak.

WhatsApp COO’su Matt Idema VentureBeat’e yaptığı açıklamada, “WhatsApp dünyadaki insanlar için iletişimi basitleştirdi,” dedi. “Şimdi, aynı yaklaşımı, insanlar için değer yaratan yollarla WhatsApp‘a getirmek için uygulamak istiyoruz. İnsanlara işletmelerle hızlı ve kişisel bir şekilde bağlantı kurmalarını ve işletmelerin bunu daha kolay hale getirecek araçlarını sunmalarını dört gözle bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

WhatsApp küçük işletmeler için müşterileri ile sohbet etmesini sağlayan bir uygulama başlatmayı planlıyor

Artık birçok işletmenin mesajlaşma uygulaması kullanması, durumu bu yola getiren unsur oldu. Birçok işletmeler, müşterileri ile mesajlaşma uygulaması ile iletişim kuruyor. Mesajlaşma uygulaması artık işletmeler için büyük önem arz ediyor ve yetkililerin bu durumun farkına varması ile işletmeleri uygulama üzerinde daha özel hale getirmeye çalışıyor.

Aylık 1.3 milyar kullanıcısı olan WhatsApp, tartışmasız şuan ki en büyük sohbet uygulamalarından biri. Ancak para kazanma yönünde yavaşlar. 2009 yılında oluşturulan WhatsApp, Apple’ın iMessage‘i için Twitter, Skype ve Business Chat‘ten iş dünyasındaki müşteri sohbet odalarında rekabetle karşı karşıya.

Facebook’a ait olan WhatsApp ilk önce işletmeler ve müşterileri bir yıldan daha uzun bir sürede bağlayan hizmetleri başlatmayı planladı. Bu özelliklerin test edilmesinin bu baharda başladığı bildirildi.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve COO Sheryl Sandberg, bu yılın başlarında şirketin mesajlaşma uygulamaları için para kazanma stratejisi hakkında bir çok soru sormuşlardı. Her ikisi de, bu uygulamalardan para kazanma konusunda hala ilk günlerin başında olduğunu, ancak şirketin ilgi çekici kullanıcılar için uzun vadeli planlarının bir parçası olduğunu vurguladı.

Şirket bugün küçük işletmeler için müşterileri ile sohbet etmesini sağlayan bir uygulama başlatmayı planladığını açıkladı. Büyük bir ihtimalle ana uygulamaya bağlı bir hizmet olacağından emin olabiliriz. Farklı bir uygulama oluşturulması mobil cihaz kullanıcılarını üzecek bir durum oluşabilir ve daha doğrusu kullanım sayısı az olmasını sağlayabilir.


WhatsApp Müşteri Hizmetleri Uygulamasını Başlatacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek E Okul sistemi ne zaman kapanacak? VBS Not girişi ne zaman kapanacak? The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil İlan Vermenin Hızlı ve Güvenilir Adresi Dropbox halka arz edilmek üzere finansal dosyalarını paylaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır