Wolfteam hayatını kaybeden genç için kamuoyu duyurusu yayınladı

Ana Sayfa » Gündem » Wolfteam hayatını kaybeden genç için kamuoyu duyurusu yayınladı
Wolfteam hayatını kaybeden genç için kamuoyu duyurusu yayınladı

Esenyurt İstiklal mahallesinde ikisi de lise öğrencisi olan 6 yaşındaki R.A ve Yunus Emre Şahin, internet kafede Wolfteam adlı oyunu oynadı. Oyunun ardından yapılan bazı hatalar nedeniyle aralarında tartışma başladı. Sözlü kavganın ardından sosyal medya üzerinden küfürleşmeler başladı.

Birbirleri ile buluşan gençler önce yumruklaşmaya başladı ardından ise R.A. da yanında getirdiği bıçağı Şahin’in boğazıyla koluna sapladı. Şahin hastanede hayatını kaybetti.

Bu olay üzerine Wolfteam adlı oyunun geliştiricisi olan Netmarble Türkiye tarafından kamuoyuna açıklama yapıldı;

“03 Şubat 2018 tarihinde 16 yaşında iki arkadaşın aralarında geçen tartışmanın kavgaya dönüşmesinden sonra bir gencin hayatını kaybettiğini bugün basında yer alan haberlerden öğrendik. Sebebi her ne olursa olsun bir gencimizin hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyuyoruz.

Bilgisayar oyunları, tüm dünyadaki oyuncuların birbirleriyle rekabet ederken güzel vakit geçirdiği bir eğlence aracı olmuştur. Haberde bahsi geçen Wolfteam, milyonlarca insanın oynadığı, içinde heyecan unsuru ve oyuncular arasında rekabetin olduğu uluslararası bir bilgisayar oyunudur.

Ülkemizde profesyonel oyunculardan kurulu takımların yer aldığı, uluslararası rekabetin bilgisayar ekranlarına yansıdığı ve milyonlarca takipçisi olan Wolfteam oyunu espor kategorisinde yer almaktadır.

Oyunların, spor karşılaşmalarının ya da sözlü atışmaların sonuçları hiç bir zaman gerçek hayatta kederin üzüntünün ya da şiddetin bir parçası ya da sebebi olmamalıdır, bunun bir sebebi olarak gösterilmemelidir.

Oyunun ve sporun amacına gölge düşüren şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez. 03 Şubat günü yaşanan bu elim olay münferit bir olaydır ve bir bilgisayar oyununa atfedilmemelidir.

Toplumsal hoşgörü çerçevesinde, şiddet yerine barışcıl yollarla iletişim, uzlaşmacı tutum ve davranışlar hepimizin desteklediği bir kültür olmalıdır ve bu kültürü geliştirme için toplumun her bireyine görev düşmektedir.

Netmarble ailesi olarak merhum gencimize Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. Tüm yakınlarına da Allahtan sabırlar diliyoruz.”

Netmarble Türkiye


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Wolfteam hayatını kaybeden genç için kamuoyu duyurusu yayınladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube, Logan Paul’un reklam yasağını kaldırdı Emre Hantaloğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Arakan’da ki Zulüm İçin İmza Kampanyası Başlatıldı Facebook’un AR Gözlüğüne Ait Patent Yayınlandı IEEE Kocaeli Üniversitesi F5 Days başlıyor! Android’den iOS’a taşıma işlemi nasıl yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır