YouTube politikaları içerik üreticileri için geliştirildi

Ana Sayfa » Gündem » YouTube politikaları içerik üreticileri için geliştirildi
YouTube politikaları içerik üreticileri için geliştirildi

YouTube politikaları topluluğa zarar veren içerik oluşturucuları için nasıl cezalandırılacağı konusunda ayrıntı politika değişikliğine gitti.

YouTube politikaları, bugün ölü bir hayvanın kötüye kullanımını içeren videoya ait hesabı geçici olarak reklam kazancı askıya alındığı YouTube içerik oluşturucusu Logan Paul‘un en son tartışmalarından sonra yürürlüğe girdi. CEO Susan Wojcicki‘nin bu ayın başlarında yaptığı açıklamada; şirketin 2018’deki hedeflerinden birinin “önemli zararlara neden olan şiddetli bir şey” yapan içerik oluşturucularını cezalandırmak için net politikalar oluşturmak. YouTube‘un yılın başından beri bu politika yönergeleri üzerinde çalıştığı bildirildi.

YouTube politikalarında ne gibi değişiklikler oldu?

YouTube, reklam yayınlama kabiliyetinden bir şeritten ayrılma hakkını saklı tutar. Google Preferred ve YouTube İş Ortağı Programı gibi premium para kazanma programlarına erişimi ve bunun yanında bir kanalın videolarına tavsiye etme hakkını kaldırma hakkını saklı tutar. Bu kanal daha geniş YouTube topluluğuna zararlı davranışlar teşkil ederse bu gibi reklam yayınları şirket tarafından askıya alınabilir. YouTube, topluluğunu “reklamverenler, medya endüstrisi ve en önemlisi genel halk” olarak nitelendiriyor. Bu davalarda zararlı tanımlamanın tam olarak ne uyuştuğu açık değil. Yani ne tür nedenler sonucunda topluluğa zararlı gözükeceği ve reklam yayınlama hakkı elinden alınacağı bilinmiyor.

Google‘a ait video sitesi, kanal sahipleri üzerinden her zaman bu gücü platforma sahip bir teknoloji şirketi olarak elinde tuttu. Bununla birlikte, YouTube, internetteki en büyük medya varış yerlerinden birine dönüştüğü için, yıllar içinde nispeten el ele geçirdi. Paul gibi rahatsız edici ve olgunlaşmamış yaratıcılar şirketi ne tür içerik ve video dışı davranışlar ve kabul edilemez olarak kabul ettikleri zor kararlar vermeye zorladıklarından, bunun geç bir sonuçlanmasıyla sonuçlandı. Bu yeni değişiklikler, YouTube’un yeni, daha sıkı yaklaşımını daha şeffaf bir şekilde kodlar.

YouTube neden politikalarını değiştirdi?

YouTube‘un ürün yönetimi başkan yardımcısı Ariel Bardin; “Uzun süredir, içerik oluşturucuların platformumuzda paylaşabileceği yolların kuralları ve para kazanabilecekleri için bir dizi reklam yönergesi olan bir dizi topluluk yönergemiz var. Ayrıca, bu kuralları uygulamak için kullandığımız ve sonuçta bir kanalın sonlandırılmasına neden olabilecek bir grev sistemi var. “diyor. Bir blog yazısında bunları yazıyor. Yazının bir kısmında ise; “Ancak çok ender örneklerde mevcut emir ve grev sisteminden daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanılabilen daha geniş bir araç setine ihtiyacımız var.” diyor.

Yazıda belirsizlikler çok olsa geçtiğimiz gün ki Logan Paul sorunsalı şirketi bu tür değişikliklere taşıdı. Görünüşe göre şirket bu olaydan sonra para kazanma ve diğer hususlarda biraz daha acımasız olacağa benziyor.

 


YouTube politikaları içerik üreticileri için geliştirildi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie’yı büyük farkla geçti En iyi RAM 2018: PC’niz için en iyi bellekler CloudFlare Logosunu Değiştirdi! Samsung Galaxy Note 10 ait önemli bir sızıntı ortaya çıktı Porsche uçan arabalar üretmek istiyor Android 8.0, Moto X4 Android One Edition’a geldi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır