Bill Gates Alzheimer’a karşı 100 milyon dolar yatırım yapacak

Ana Sayfa » Gündem » Bill Gates Alzheimer’a karşı 100 milyon dolar yatırım yapacak
Bill Gates Alzheimer’a karşı 100 milyon dolar yatırım yapacak

Bill Gates, Alzheimer ile mücadelede 100 milyon dolar vaat etti.

Microsoft‘un kurucu ortağı ve eski CEO’su Bill Gates, Alzheimer ile savaşmak için 100 milyon dolarlık kişisel taahhüdünü açıkladı. Bu hastalık için tedaviler keşfetmek isteyen Dementia Discovery Fund‘a para yatırıyor olacak. Bu katkı, tüm dünyada sayısız hayırsever projeyi yürüten Bill & Melinda Gates Vakfı tarafından yapılmıyor. Aksine bu sefer Gates, bu 100 milyon doları kendisi sağlayacak.

Bill Gates desteğin sadece yarısını kuruluşa bağışlayacak

Bill Gates, ilk olarak Dementia Discovery Fund‘a 50 milyon dolar yatırım yapacak. Endüstri ve hükumeti bir araya getirerek, bu beyin sarfiyatı hastalığına yönelik tedaviler bulmaya çalışan bir girişim sermayesi fonu sağlayacak.

Alzheimer araştırmasında çalışan girişim girişimlerine ilave bir 50 milyon dolarlık yatırım yapacak. İnsanlar daha uzun yaşadığından bu hastalığa yakalanan kişi sayısı ve diğer demans formları yükselmeye devam ediyor. Bu hastalığa maruz kalmış insanlar üzerinde duygusal ve maddi sıkıntı giderek artmaktadır.

Gates, Reuters’e verdiği röportajda “Büyük bir sorun, büyüyen bir sorun ve trajedinin ölçeği hayatta kalan insanlar için bile çok yüksek” dedi.

Alzheimer’le ilgili yıllarca birçok bilimsel araştırma yapılmış olsa da, hastalığın ilerleyişini yavaşlatmak için herhangi bir tedavi bulunamadı. Mevcut ilaçlar sadece belirtilerin bazılarını hafifletebiliyor.

 


Bill Gates Alzheimer’a karşı 100 milyon dolar yatırım yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Hindistan’da 5G bağlantısı denemesi gerçekleştirildi Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat YouTube Türkiye’de 2018 yılının en çok kazanan 10 kanalı Xiaomi Mi 6 Plus’a Ait Kapak Fotoğrafı Sızdı Burger King, Facebook üzerinden sipariş alacak En Çok Nükleer Silaha Sahip Olan 9 Ülke

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır