E-Okul Siber Casus Tarafından Ele Geçirilmiş Olabilir

Ana Sayfa » Gündem » E-Okul Siber Casus Tarafından Ele Geçirilmiş Olabilir
E-Okul Siber Casus Tarafından Ele Geçirilmiş Olabilir

Geçtiğimiz hafta not bilgisi ekranını öğrenci görünümüne kapatan E-Okul ile ilgili yeni söylemler ortaya çıktı.

Kısa süre önce nedeni tam olarak açıklanmayan fakat bir hata üzerinde çalıştığını belirten sistem ile ilgili yeni duyumlar ortaya çıktı. Şuan belirtilmeyen bir hata üzerinde çalışan ve güncelleme ile düzeltileceği söylenen sistem, bazı kişiler tarafından ele geçirilmiş olabilir.

Bir çok kişi sistemde not bilgisini görmeye çalışıyordu. Fakat bunu fırsat bilen kişiler R-Okul ve Y-Okul uygulamalarını çıkarttılar. Öğrenciler not bilgilerini görseler de bilgilerini 3.kişilerle paylaşmış oldular. Umuyoruz ki bu nedenle de Milli Eğitim Bakanlığı bu açıktan yararlanan kısmı engelleyerek bu tür içeriklerin daha çok kişiye ulaşmasını engellemiş oldu.

E Okul ne zaman düzelecek? E Okul neden kapatıldı? E Okul hacklendi mi? E Okul not bilgisi bakma

E-Okul ile ilgili yeni söylemler yeteri bilgi içermiyor

Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir söyleme göre E-Okul, bazı siber casuslar tarafından ele geçirilmiş olduğu hakkında konuşuluyor. Yine söylemlere göre Ankara konumlu olduğu söylenen siber casus hakkında henüz doğrulayacak bir kanıt bulunmamakta. Sistemin ele geçirilmesi ve ele geçirilen kişinin Ankara konumlu olması ne kadar gerçekçi olmasa da internette bu konuda bazı dedikodular dönmekte.

“E Okul Not Bilgilerini Görme Yolu Ortaya Çıktı” başlıklı habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME: En günceline buraya tıklayarak”E-Okul Nasıl Girilir? E-Okul Ne Zaman Açılacak?” başlıklı habere gidebilirsiniz.


E-Okul Siber Casus Tarafından Ele Geçirilmiş Olabilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Mehmet Can02 Haziran 2017

R okul diye birşey var oradan giriliyormuş?

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi Google, Reklam Hedeflemesi İçin Gmail İçeriğini Taramayı Durduracak Türkiye’nin en büyük şirketleri listesi yayınladı Apple Mağazasına Büyük Soygun! Dizüstü bilgisayar nasıl temizlenir? Super Mario 3 Günde 14 Milyon Dolar Hasılata Ulaştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır