Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir
Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir

Facebook‘un akıllı modüler telefon üzerinde çalıştığı medyaya sızdırıldı.Dışarıya fazla açık olmayan, gizemli araştırma departmanı Building 8’in, modüler akıllı telefon üretmek üzere çalışma yaptığı bilgisi ortaya çıktı.ABD ordusu için yeni teknolojiler geliştiren DARPA’nın eski yöneticisi Regina Dugan tarafından yönetilen Building 8, Facebook için oldukça büyük ve önemli çalışmalar yürütüyor.

Yeni nesil teknolojiye uygun olarak üretilen modüler telefonların geleneksel telefonları geride bırakacağı ortada.Bu nedenle teknoloji firmalarının birçoğu bu konuda büyük çalışmalar yürütmeye başlamış durumda.Modüler telefonlar ne kadar başarısızlıkla sonuçlansa da, Facebook’un bu sektöre gireceği bugün Business Insider‘da yer aldı. BI, Facebook‘un modüler cihazları tanımlayan yeni bir patent aldığını aktardı.

Tasarımına bakıldığında pekte telefonu andırmayan yapısı acaba telefon mu üretilecek veya farklı bir teknolojik cihaz mı üretilecek sorusunu akıllara getiriyor.Patentin Amazon Echo, Google Home veya Apple HomePod‘a ​​karşı rekabet etmek için modüler akıllı bir hoparlör oluşturmak için de kullanılabileceği ortaya atılan iddiaların içinde yer alıyor.

Proje Tüm Dünya Tarafından Merak Ediliyor

Daha önce birçok kez modüler telefonlar üzerinde çalışma yapılsa da çoğu zaman pek başarılı olunamamıştı.Zuckerberg’ün el attığı bir projede başarısız olmayı ve ürün veya hizmetleri iptal etmeyi sevmediği de bilindiği için, dünyanın merakla beklediği modüler telefonların bu kez gerçek olabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir :  Peggy Whitson Uzaya Gidecek Olan En Yaşlı Kadın Oldu
Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Facebook Akıllı Modüler Telefon Üretebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

50000 Yıllık Yaşam Formu Terkedilmiş Mağaralarda Bulundu Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı Google, Drive Uygulamalarının Eski Sürümlerine Son Verecek Volkswagen Mikrobüs, Elektrikli Araç Olarak Geri Dönüyor Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır