Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor

Ana Sayfa » Gündem » Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor
Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor

Facebook, profil resimlerinin diğer kullanıcılar tarafından istismar edilmesini önlemek için bir özelliği test ediyor

Sosyal medya devi profil fotoğraflarının başkaları tarafından nasıl kullanılacağı ve erişilebileceği konusunda kullanıcılara güvence vermek için yeni bir özellik sunuyor.

Sosyal ağ bugün, Hindistan‘da profil görüntüsüne erişen diğer insanlar hakkında endişe duyan kullanıcıları korumak için tasarlanmış bir pilot program sunduğunu duyurdu. Yeni ‘fotoğraf koruma’ özelliği aşağıdakileri içeren bir dizi güvenlik önlemi içermekte:

  • Diğer kullanıcıların bir kullanıcının profil resimlerini indirmesini veya başkalarıyla paylaşmasını önleme.
  • Diğer kullanıcıların bir kişinin profil resmindeki diğer kişileri etiketlemesini önleme.
  • Diğer kullanıcıların bir kullanıcının profil resimlerinin ekran görüntülerini almasını önleme. (Şuan sadece Android platformu için geçerli)
  • Etkinleştirildiğinde, isteğe bağlı muhafaza, mavi bir çerçeve ile görülebilir ve kullanıcının profilinin etrafında kalkanla korunur. Şirket kullanıcılara daha çekici bir halde göstermek amaçlı Hintli bir illüstratör ile ortaklık kurdu. Bu sayede hazırlanan görseller ilgi çekmesi sağlandı.

Facebook bu özelliği ne zaman diğer ülkelerde yayınlayacak?

Özellikle Türkiye gibi birçok ülkeye gerekli bir özellik olacak.Birçok insan amaçlar doğrultusunda kişilerin resimlerini gerçekte kişiye ait olmayan hesaplarda kullanıyor. Bu tanıtım başlangıçta Hindistan‘da yaşanıyor ancak Facebook, bunu diğer ülkelere de yakında yayınlamayı düşündüğünü açıkladı.

İlginizi çekebilir: “Snapchat Reklamverenleri Uygulamasına Çekmeye Çalışıyor” başlıklı habere gitmek için buraya tıklayınız.

 


Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Son Dakika: WhatsApp çöktü mü? WhatsApp’ta mesajlar neden gitmiyor? Alfa Romeo’nun Yeni Versiyon  Giulia’sı Cenevrede Tanıtılacak Facebook, Ebeveynler Portalı’nı Yayınladı! En iyi klavyeler 2018 Facebook Canlı Videolar İçin 3000 Kişiyi İşe Alacak Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır