Google, Reklam Hedeflemesi İçin Gmail İçeriğini Taramayı Durduracak

Ana Sayfa » Gündem » Google, Reklam Hedeflemesi İçin Gmail İçeriğini Taramayı Durduracak
Google, Reklam Hedeflemesi İçin Gmail İçeriğini Taramayı Durduracak

Google reklam hizmeti için daha önceden memnun kaldıkları Gmail e-postalarını okumayı bıraktı.

Şirket, bu yılın ilerleyen saatlerinde kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için Gmail iletilerinin içeriğini okumayı bırakacak. Şirket, Gmail içeriğini reklamlar için kullanılmayacak veya taranmayacak. Şirketin popüler e-posta hizmetinin tüketici sürümünü G Suite‘in bir parçası olan işletme sürümü ile aynı hizaya getirdiğini belirtti. Diğer Google platformları, kullanıcı ayarlarına dayalı olarak hedefli reklamlar oluşturur. Kullanıcılar bu ayarları istediği zaman değiştirebilir veya reklamın kişiselleştirilmesini devre dışı bırakabilir.

Şirket, birçok platformunda reklam konusunda kullanıcılara seçim hakkı verse de bazı konularda birçok verimizi elde etmekte. 2014 yılında hizmet şartlarına e-postalara eriştiğini belirtse de birçok kullanıcı bu durumdan haberdar değil. Özellikle e-posta gibi özel bir posta kutusu olunca kullanıcılar bu durumdan hoşlanmayacağı kesindi. Şirketin almış olduğu son karar kullanıcıların haberi olmasa da kullanıcı gizliliğine önem gösterdiğinin bir niteliği olarak ele alabiliriz.

Google, Gmail verilerini kullandığını belirtmiş

Google daha önce e-postanın ele alınmasıyla ilgili yasal zorluklarla yüzleşti ve 2014 yılında şirket, kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için e-postaları taradığını açıkça belirtmek için hizmet şartlarını güncelledi.

Önerilen haber:

Google, Ülkelerden Kullanıcı Verilerine Erişimini Artırmak İstiyor

 


Google, Reklam Hedeflemesi İçin Gmail İçeriğini Taramayı Durduracak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SpaceX’in Falcon Heavy roketinin kalkış tarihi ve özellikleri Cyanogen, Yeni Yoluna Lineage OS İle Devam Edecek Facebook Blue Whale Aramalarını Engelledi PUBG, Xbox One’da bir ayda 3 milyon oyuncuyu aştı Akıllı Otomobillere Özel Antivirüs Apple Park Nisan’da Açılıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır