Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek
Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek

En az 10 yıl deneyimli olan 40 tecrübeli yazılım geliştirici 12 saat sürecek “İyilik İçin Java” etkinliğinde toplumsal sorunlara çözüm bulmak için bir araya gelecekler.

Crossover Türkiye öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ” Java For Good (İyilik İçin Java) ” katılımcılar Mültecilik, Küresel Isınma ve Sokak Hayvanları gibi önemli toplumsal sorunları ele alarak çözüm yolları bulmaya çalışacaklar.

Etkinlikte Activebuilder, Türk Kızılayı, Oracle Türkiye ve Haytap etkinlikte proje ortaklığı olarak yer alırken 10 yıl ve üzeri deneyimli 40 yazılım geliştiricisi  Java ve Kotlin teknolojilerini kullanarak, Client / API tabanlı sunucu mimarisiyle hazırlanmış uygulama yapılması isteniliyor. 12 saat sürecek hackathon etkinliğinde, yazılım geliştiricileri Client tarafında Single Page Application Framework ve benzeri uygulamalardan yararlanarak mobil uygulama oluşturabilecekler.

Üretilen projelerin hepsinin talep edilmesi halinde devlet otoritesi ve proje ortağı olan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ücretsiz olarak paylaşılacak. Ayrıca Crossover’ın başarı kriterlerine uygun adaylar Java Chief Architect pozisyonu için mülakat adımına başlama şansı kazanıyor. Ayrıca en yüksek puanı alana iPhone 7 Plus verilerek diğer katılımcılara da çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak ‘Java for Good’ sitesine gidebilirsiniz.


Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

resim yükle26 Kasım 2016

Devamının gelmdsi dileğiyle

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

YouTube Türkiye’de 2017 yılının en çok izlenen 20 kanalı Facebook hikayeleri reklam görüntülemeye başlayacak Ebola Virüsü Bulguları Kaybolsa da Maymunlarda Görülebilir! Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak Gboard Klavye Artık Android’te Uber, Cinsel Taciz Araştırmasından Gelen Tüm Önerileri Kabul Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır