Youtube’dan Yeni Arayüz Deneyimi

Ana Sayfa » Gündem » Youtube’dan Yeni Arayüz Deneyimi
Youtube’dan Yeni Arayüz Deneyimi

Dünyaca popüler video platformu olan Youtube, kullanıcılara yeni deneyimler yaşatmak için sitesinin arayüz tasarımında bazı değişikliklerde bulundu.

Son zamanlarda Youtube kullanımı artınca, Youtube kullanıcılarına daha iyi deneyimler sunmak için bir çok değişikliklerde bulundu. Bir çoğumuz bu güncellemeleri takip etmeyip farkında olmasa da ufaktan yeni tasarımlarına kavuştu diyebiliriz. Youtube bu sefer ileri adım atarak site arayüz tasarımını ele alarak bazı değişikliklerde bulundu. Yapılan değişiklikler fazlada abartılmayacak kadar olsa da Youtube bu sefer noktayı koyarak güzel değişikliklerde bulunmuş.

YOUTUBENEWGRAPHİCS

 

Anasayfa

Fazla bir şey değişmemiş gibi gözükse de iki fark yan yana olunca aradaki değişimleri rahatlıkla gözlemleyebiliyoruz. Değişikliklerde bir çok şey göz sağlığımızı düşünerek yapılmış olabilir, bunun yanında bir önceki tasarım insan gözünü çok yorduğu iki resim arasındaki fark ile rahatlıkla anlaşılıyor. Yakından incelemek olursak ;

youtubenewgrap3

Bir önceki tasarımda küçük boyutta olan arama barı, yeni tasarımıyla sitenin orta kısmına alınarak büyük halini almış. Bir diğer değişikler ise sol menünün büyütülmesi ve sağ üst taraftaki oturum açma yeri ve resim yükleme yerleri güncellenmiş durumda.

 

Kanal Tasarımı

youtubenewgrap4

 

Ayrıca Youtube kanallarının tasarımında da büyük değişiklik yaşanmış diyebilirim. Youtube kanalınızın arka-plan resmine göre menü, yukarıdaki bar gibi bir çok yerde renk tonuna göre değişimler gösterebiliyor. Onun yanında bir önceki tasarımdan bir çok şey değişim göstermiş.

 

Video İçeriği

Kanal tasarımı gibi bir çok değişikliğin yanı sıra video içeriklerinin tasarımları da değişmiş durumda. Videoların altında beğeni, listeye ekleme gibi bir çok icon büyütülmüş kullanıcıya daha rahat görüş kazandırmış.

youtubenewgrap5

 

Youtube‘nin yaptığı bir çok değişiklik harika olmasıyla beraber tahminimizce kullanıcının gözünü yormamak için yeni tasarımın yapıldığını tahmin ediyoruz. Eğer yeni tasarımdan hoşnut kalmadıysanız sitenin sol en altındaki ayrılma butonuna bırakarak geri bildirim yapabilir eski arayüze geri dönebilirsiniz.

Youtube’dan Yeni Arayüz Deneyimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Prisma’ya Video Desteği GeldiElektrikli Fayton Patentini Aldı!Apple Söylenenlere Göre AirPort’unu Piyasadan ÇekiyorGoogle’ın RAISIR’ı İle Resimlerin Kalitesini ArtırabileceğizHuawei Enjoy 7 Fiyatı ve Özellikleri SızdıMafia III’e İlk Hikaye Genişletmesi Mart’ın Sonunda Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır