Twitter’da kripto para dolandırıcılığı başladı

Ana Sayfa » Gündem » Twitter’da kripto para dolandırıcılığı başladı
Twitter’da kripto para dolandırıcılığı başladı

Twitter‘da dolandırıcılığın dahada ilerleyerek kripto para dolandırıcılığı konusunda da adım attığı görüldü.

Masum insanlardan para çalmak için dolandırıcılar, kripto para dünyasında büyük firmaları ve rakamları taklit eden çeşitli Twitter hesaplarını kullanmaya başladı. Örneğin, 30 Ocak’ta, doğrulanmış Twitter hesabı @SatoshiLite ve hesabın ismini “Charlie Lee [LTC]” olarak adlandıran Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee tarafından bir cümleyle aynı ada sahip birinin yaptığı bir yanıt gönderildi. Ayrıca sadece bir kelimeyle farklılık gösteren ,@SatoshiLitev (hesap onaylı değil) kullanıcı ismine sahip. Yanıtta, bağış talep etti ve Lee’nin insanlara bağış yaptıkları ödemenin on kat fazlasını ödeyeceği sözünü verdi. Paylaşımda LTC topluluğuna 240 Litecoin bağış yaptığını ve yazılı hesaba 0.4 LTC gönderenlere 4 LTC hediye edileceği yazıyordu.

Twitter’da kripto para dolandırıcılığı nasıl yapılıyor?

Elbette @StaoshiLitev Litecoin’in kurucusu Charlie Lee değil ve bağış sözü bir aldatmaca. Bu noktada, hepsi de daha önce başka bir adrese gönderilen 11.5 Litecoin hırsızın adresine gönderildi. Bazı nedenlerden dolayı, Twitter henüz paylaşımı kaldırmadı. Bu nedenle daha fazla insanın aldatmaca tweetine kapılmaya devam etmesi mümkün. Benzer şekilde, daha büyük miktarlarda gelecek ödemeler karşılığında küçük bağışlar isteyen sahte hesaplar bulunuyor. Bunlar Ripple‘in (@Ripple doğrulama hesabına sahip) yanı sıra Ripple’in kurucusu Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) ve, Ethereum (@ethereumproject) ve kurucusu Vitalik Buterin (@vitalikbuterin) doğrulanmış hesapların sahtelerinden oluşmakta. Bu nedenle bazı kullanıcılar anlık olarak aldanarak bu tür tuzaklara düşme konusunda dikkatli olamıyorlar.

Bu tür aldatmacalara takılmamız için sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarda bağış yaparak dört katını elde etme gibi emeksiz elde edilebilecek yazıları görmezlikten gelmek olacak. Eğer cidden basit bir şey olsaydı büyük bir yatırım olanağı haline gelemezdi ve ucuz bir değere sahip gibi hediye edilmezdi.

İlginizi Çekebilir :  The Walking Dead ve Fear TWD dizisi köprü kuruyor

Twitter’da kripto para dolandırıcılığı başladı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Spotify 2016 Özetini Yayımladı PUBG mobil çıktı! Android ve iOS cihazlara nasıl indirilir? Pokemon GO 1. Yıl Etkinliğine Oturduğunuz Yerden Katılabileceksiniz! Amazon Dil Çeviri Hizmeti Başlatıyor Gmail’in yeni tasarımı internet ortamına sızdırıldı Dünyanın en büyük amfibi uçağı ilk uçuşunu tamamladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır